Byströmin Ohjaamon ryhmät ja retket

Byströmin Ohjaamon asiakasaula 3 krs.

Julkaistu:

Byströmin Ohjaamolla on paljon erilaisia ryhmiä. Ryhmätoiminnot tarjoavat nuorille ja nuorille aikuisille mahdollisuuden oppia uutta, tavata muita nuoria ja viettää aikaa mielekkään tekemisen parissa. Toiminta on monipuolista ja suunniteltu tukemaan arkea, hyvinvointia, osallisuutta ja tulevaisuuden suunnittelua.

Byströmillä on avoimia ryhmiä ja niihin voit tulla mukaan ilman ennakkoilmoittautumista. Avoimet ryhmät sopivat erityisesti silloin, kun haluat kokeilla jotakin uutta tai tulla paikalle silloin, kun se sinulle parhaiten sopii. Osa ryhmistä vaatii ennakkoilmoittautumisen. Näissä ryhmissä voidaan syventyä tiettyyn teemaan pidemmällä aikavälillä ja osallistujat saavat tukea ja ohjausta pienemmässä, tutussa porukassa.

Byströmin Ohjaamon ryhmätoiminnot

Ryhmätoiminnan lisäksi Byströmin Ohjaamo järjestää myös retkiä, jotka tarjoavat mahdollisuuden irrottautua arjesta, tutustua uusiin paikkoihin ja kokea elämyksiä yhdessä muiden kanssa. Retket voivat olla esimerkiksi luontoretkiä, kulttuurivierailuja tai tutustumisia erilaisiin harrastusmahdollisuuksiin.

Kaikki Byströmin Ohjaamon ryhmät ja retket ovat maksuttomia, ja ne on suunnattu oululaisille alle 30-vuotiaille nuorille ja nuorille aikuisille. Toimintaan voi osallistua yksin tai yhdessä kaverin kanssa. Tärkeintä on kuitenkin se, että tulet juuri sellaisena kuin olet. Ryhmä- ja retkitoiminnat tarjoavat turvallisen ja kannustavan ympäristön kokeilla uutta ja saada tukea. Tervetuloa mukaan!

Tästä voit tutustua Byströmin Ohjaamon avoimiin ryhmiin.

Tästä voit tutustua lisää Byströmin Ohjaamon ryhmiin ja retkiin, minne täytyy ilmoittautua ennakkoon.

Lue lisää Byströmin Ohjaamon palveluista.

Jaa sosiaalisessa mediassa: